Krul antiquariaat photographs deel 4.
(Klik op bovengenoemde link om direct naar de website van Krul te gaan en u komt in de zoekmachine alwaar u kunt struinen.)
Van deze website een aantal foto's gedupliceerd om er iets meer over te kunnen vertellen. Het betreft foto's van personen die iets met het oude Indië te maken hebben gehad en deze personen waren toch een onderdeel van alles wat voormalig Nederlands Indië was.
Jammer dat niet alle info op Krul's website bij de foto's juist is en dat Krul soms termen gebruikt waar ik een ietwat van moet huiveren, maar voor de rest is het een pracht collectie.
Van sommige personen heb ik weinig kunnen vinden en van anderen barst het internet uit zijn voegen van de overvloedige informatie. Maar mij gaat het om de gezichten achter al die namen waar het internet vol van staat, opdat men tenminste hen wat beter leert kennen....Een foto zegt meer dan 1000 woorden toch.?
Ten overvloede: Hier GEEN overvloedige genealogie van getoonde personen op de foto's. Slechts een herinnering aan hen van mijn kant.
ALLE HIERNA GETOONDE FOTO'S VAN PERSONEN ZIJN AFKOMSTIG VAN KRUL ANTIQUARIAAT PHOTOGRAPHS. !!!!
Waar de bronnen anders zijn, heb ik het vermeld.
De famile Marinus Johannes Tiele.
Wie Marinus was is genoeg over te vinden op het net en in de boeken; in het kort: hij was de Hoofdadministrateur en grondlegger van een goed FLOREREND tabaks cultuurstelsel te Deli; onder zijn leiding maakte Arendsburg winst waar het voorheen zware verliezen leed. Hieronder enkele details over zijn werkzame periode voor Arendsburg, zijn terugkeer naar Nederland en zijn kinderen.
Hoofdadministrateur Arendsburg 1877 tot 1887.

Verblijf te Amsterdam van 1887 tot 1891. Daartoe is een Herinneringsboek door zijn vrienden uitgegeven, welker foto's volledig te zien zijn op Beeldbank Amsterdam en waarvan hieronder een duplikaat geplaatst.

Na zijn periode Arendsburg ( en wellicht ook al tijdens) deed hij nog wat andere zaken en één daarvan bracht hem een financiële tegenslag: voor een vriend Nicolaas Wijchgel - hoofdadministrateur van Assahan Tabak Sumatra - stond hij borg en de heer Wijchgel ging er met de noorderzon vandoor hetgeen hem een behoorlijke som geld kostte. Nicolaas was gehuwd met Grietje Smit en in 1908 gescheiden.

Marinus had een relatie/huwelijk met een Chinese dame geheten mevr. Oewie Toen Kiauw (volgens huwelijksakte van dochter Maria en moeder overleden voor 1901) waar hij de volgende kinderen bij kreeg.





Nog een oude foto van Jacobus Tiele uit Krul's fotocollectie. Bij de datering plaats ik een vraagteken.

Dochter Maria huwde - oud 20 jaar en geboren 6 maart 1880 te Arendsburg (Boven Langkat Sumatra) met Pieter Haverkorn van Rijswijk op 9 juli 1901 en gescheiden 25 mei 1925 en vader Marinus was in die jaren terug in Sumatra en woonachtig te Medan Sumatra.

Dochter Maria overleed te Cannes Frankrijk 18 mei 1953 en werd begraven 21 mei 1953 te Hilversum. Uit het huwelijk met Pieter kreeg zij 3 kinderen.
Over zoon Jacobus heb ik niets kunnen vinden. Hoogstwaarschijnlijk geboren 2 á 3 jaren later dan Maria gelet op de verhoudingen qua grootte tussen hen beiden. Ik vermoed ook dat zoon Jacobus vernoemd werd naar zijn oom, een broer van zijn vader geheten Jacobus Johannes Tiele en destijds eveneens werkzaam in de tabak te Sumatra. (Beide broers waren schilderijen liefhebbers en kenners/verzamelaars. Zoeken in Google op Collectie J.J. Tiele)
Want volgens de overl.adv. van vader Marinus werd deze advertentie namens de familie geplaatst en ondertekend door J.J. Tiele.

Tot slot hieronder een foto van Marinus uit de collectie Krul.

Moge zij die niet meer onder ons zijn, hun eeuwige vrede en rust hebben.
Ga hierna verder naar Krul Antiquariaat Photographs deel 5 PRAGER. Deze aflevering nmmer 5 staat NIET onder de hoofdgroep Krul, maar onder de hoofdgroep gerelateerden. Zie SITE MAP in het linkermenu.